Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj rok 2010

tak se překulil další rok a já zase napíšu pár řádků.

Strašně ráda si hraju na babu a na schovávanou. Poslouchat rodiče se mi moc nechce, takže na mě mamka musí pořád zvyšovat hlas - to vám říkám, že to není moc příjemný. Já to nechápu, jako by to nešlo v klidu.

Moje nejoblíbenější hračka je plyšovej medvídek, kterého taťka přinesl ze sklepa - snad to má být maskot Olympijských her v Moskvě z roku raz dva.

Už umím i zazpívat písničku : Zlatá brána otevřená

 

18.2.2010 jsme byli na maškarním s šášou Vášou - já byla za motýlka. Ze začátku jsem se šáši bála, ale pak jsem ani nechtěla domů, pařila bych až do rána. Hlavně protože nám šáša rozdával bonbonky a na to já fakt slyším. to já můžu

6.3.2010 mě rodičové vzali poprvé na led - na nohy mi nasadili "kačenky". běhat v nich se mi moc líbilo, ale jak mě taťka postavil na led, tak jsem spustila a bylo po brusení. No jo, nemůže být pořád po jejich. Mamka ta si člověče myslela, že budu hned bruslit. No je to normální. To je asi trošičku naivní, nemyslíte?  No jo, ale hned jsem je zchladila a brzy pochopili, že teda na led se mnou ještě neeeeeeeee

16.3.2010 jsme byli na Dni otevřených dveří ve školce, kam v září pomašíruju. Přijali mě bez problémů, tak už to mám zpečetěný.

27.3.2010 jsme byli na dalším maškarním. měla jsem tu samou masku jako posledně. Tancovala jsem za ruku s mým kamarádem Jardíkem. Nakonec všichni děti dostali Kinder vajíčko.Mňam mňam mňam

5.4.2010 Velikonoce - vyšupat mě přišla banda velkých strejdů, můj kamarád Jardík a bratranec Honzíček. Za to že jsem rodičům zazpívala písničku Hody hody doprovody, tak jsem dostala balíček sladkostí. Ještě že jsem se pár dní před Velikonocema tu písničku naučila. To byla fakt klika.

18.4.2010 jsme jen s taťkou vyrazili do Opárna, tam vlakem a zpátky jsme prošli Opárnské údolí pěšky až do Malých žernosek, kde nás vyzvedl děda Souček a odvezl domů. Byla to paráda, všude byl ještě sníh.

8.5.2010 hrad hazmburk a zase soutěže a zase jsem vyhrávala samé sladkosti. Jen na koníka jsem nechtěla, to já nemusím. Mě stačí jen koukat a to opravdu z dálky.

 

JE MI 2,5 ROKŮ  a co všechno už umím.......

miluju hřiště, prolejzačky, trampolíny, to jsem fakt profík, ale to už od malinka. Taky si už umín obout i zout boty, i když ne všechny. Jen ty lehčí. V zimě to bude asi horší. Co se týká oblékání, tak si umím obléknout kalhotky a kraťásky a tepláčky. Tričko vůbec. No a svlkéknout si umím mikču na zip a hodně volné tílko nebo šatičky.

Miluju vodu - od půl roku jsem chodila s mamkou na plavání kojenců a dětí. no a v květnu 2010 jsme už skončili, že už jsem velká. Museli bychom přejít už pod plaveckou školu do oddílu a to mamka nechtěla. Jinak se umím sama potápět, pořád mám hlavu pod vodou. Mám ráda, když mě maka hodí do vody a já díky rukávkům vyplavu. Sama tam i skáču.

V červenci jak byly ty hicáky, jsem pořád jezdili do Terezína na chatu k babičce a dědovi Novákových a tam jsem se v bazénu opravdu vyřádila.

Taky umím tolik říkanek a písniček, že je ani neumím spočítat. Mám jednu knížku, kde je asi tak 180 říkanec a já z toho umím sama bez nápovědy odříkat určitě třetinu.

 

3.7.2010 úplně pohodový den v Chomutově - to jsme jeli do zooparku, a pak jsme se jeli vykoupvat ke Kamencovému jezero. Byla tam udělaná písečná pláž jako u moře, ve vodě jsem stačila hodně hodně dlouho a ještě tam byly kolotoče. Co víc si přát. Rodičům jsem sice trošku vyprášila peněženky, ale co by pro své zlatíčko neudělali

31.7. až 7.8.2010  Dovolená v Českém ráji. To opravdu nemělo chybu. I když jsem si musela pořád stěžovat, že mě bolej nožičky. Byli jsme každý den na výletě a to bylo dost náročný. Ještě mamka zakázala taťkovi, aby mě nosil. Prý až ke konci výletu, když budu mít v nohách pár kilometrů. To je teda věc.....Na dovolené s námi byla babička s dědou Součkovic a ti vzali sebou mého bratrance Honzíčka (5 let), akže jsem tam měla kámoše, což bylo naprosto úžasný.

No a hned po dovolené jsem byla dvě noci u babičky a dědy v Litoměřicích. A hned potom jsem musela začít trénovat spinkat večer bez plínky (já jí totiž pořád ještě měla). No a i když mamka myslela, že se to snad nikdy nenaučím, že se budu počůravat ještě v 18ti, tak cca 3 týdny od začátku tréninku už vydržím celou noc nečůrat. Občas mě mamka jde ještě kolem 1 hodiny v noci vzbudit, abych si došla na čůrání. Akorát tedy já spím v noci jako když mě do vody hodí, a to vážně, mám fakt kvalitní spánek. Takže jediný, co musím ještě natrénovat je to, abych se v noci, když se mi bude chtíti čůrat, vzbudila sama. Já se totiž počůrám a vesele bych v tom spala až do rána. Mamka je na to moc zvědavá, jestli to vůbec někdy budu umět. Raději mi už od 7 hodin večer nedává napít. Proto taky vydržím (teda vštšinoou) celou noc nečůrat.

 

No a teď úplně ta nejnovější zpráva, kterou mi rodičové řekli 24.8.2010. Mamka se bála, jak to všechno vezmu a jako že co já na to, ale překvapila jsem jí. Měla jsem z toho radost, i když si úplně neumím představit, co to vlastně později bude obnášet.

No tak abych dlouho nenapínala, tak mi rodčové oznámili, že má mamka v bříšku miminko a že prý až hodně vyroste a až bude mít maminka hodně velikánské bříško, tak z něj mimčo vyskočía bude to můj bratříček nebo sestříčka. Tuto velkou událost mám očekávat 3.3.2011. 

Už teď mamce říkám, jak mu budu půjčovat hračky a naučím ho chodit. No snad mi to vydrží

Tak posílám miminku do bířška pusinku